Druhy zapalovačů

Základní rozdělení zapalovačů dle náplně:

  • benzinové (hoří benzínem nasáklý knot)
  • plynové (hoří plyn unikající z trysky)

Benzinové zapalovače

Nejčastěji jsou benzínové zapalovače reprezentovány značkou Zippo nebo klasickými "rakušáky". Zapalovače jsou velmi spolehlivé, mají kamínkové zapalování a pokud mají děrovaný kryt plamene, tak jsou větruodolné. Doplňuje se do nich benzín a občas je nutno povytáhnout knot, který je výměnný. Knot je obvykle vyztužen měděnými drátky. Benzínové zapalovače však nejsou vhodné pro zapalování dýmek a doutníků z důvodu benzínového pachu.

 

Plynové zapalovače

Prvním reprezentantem plynových zapalovačů byl zapalovač Ronson Varaflame. V dnešní době nejběžnější druhy v mnoha cenových kategoriích od levných plastových až po kvalitní značkové. Nejznámější jsou značky Ronson, Colibri, Dupot a Prince.

 

Kamínkové zapalovače

Jednoduchý zapalovací systém, velmi spolehlivé.

 

Piezo-elektrické zapalovače

Zapalovače mají normální plamen, žhavící spirálku, která je však náchylná na poškození při kontaktu s cigaretou. Mají klasický bodový plamen.

 

Cigaretové zapalovače

Jedná se o nejběžnější typ zapalovačů od jednorázových až po luxusní plnící. Některé typy kovových zapalovačů jsou vybaveny žhavící spirálkou nebo dvojitým plamenem.

 

Dýmkové zapalovače

Plamen u dýmkových zapalovačů hoří v úhlu 90 nebo 45°. Někdy bývají tyto zapalovače vybaveny ještě dusátkem.

 

Doutníkové zapalovače

U doutníkových zapalovačů bývá obvykle silný bodový plamen, někdy zdvojený nebo ztrojený. Některé typy těchto zapalovačů jsou vybaveny z boku seřezávačem nebo zespoda kruhovým vyřezávačem.

 

Kombinované zapalovače

Plamen hoří vždy pod úhlem 45 stupňů. Tento typ zapalovače je možné používat pro dýmku i cigarety.

Speciální zapalovače

Určeny pro domácí použití – stolní a sporákové.

Poradenství

Do zapalovačů je nutno používat doporučené náplně. Např. plyn neznačkové výroby nemusí splňovat nároky na čistotu a potom dochází k ucpávání trysek. U neznačkových kamínků není velmi často dodržena tvrdost, kdy při příliš tvrdém kamínku dochází k otupění škrtacího kolečka a následnému nevytvoření dostatečné jiskry.
V případě, že se zapalovač dlouho nepoužívá (déle než rok), obvykle dochází k seschnutí těsnících gumových kroužků nebo k vyschnutí plynového filtru a ze zapalovače potom uniká plyn nebo nehoří. 

 

Chcete dostávat včas informace o našich novinkách a akcích?

Registrace

Copyright (c) 2007-2021 PEAL a.s. Všechna práva vyhrazena.

Právní podmínky | Ochrana dat | Mapa serveru | Mapa produktů | Odkazy

Elektronická evidence tržeb EET
Podle zákona o evidenci tržeb je od 1.3.2017 společnost PEAL a.s. povinna vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinna zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény PEAL a.s. nebo jiných subjektů.

Webdesign a programovaní a webhosting: MagicHouse s.r.o.

Prohlašuji, že jsem starší 18-ti let a jsem si vědom, že tyto stránky obsahují informace o tabákových výrobcích.

ANONE

I state that I am over the age of 18 and I am aware that these web pages contain information about tobacco products.

YESNO