Humidory

Elegantní boxy na doutníky

Humidory jsou speciální boxy určené ke skladování vlhkých prémiových doutníků v optimální vlhkosti vzduchu 68 % až 72% při běžné pokojové teplotě.

Humidory jsou obvykle dřevěné s pláštěm, který je vyveden do efektního vzhledu v podobě lakovaného povrchu, různých atraktivních motivů a tvarů. Některé humidory můžeme považovat téměř za malé umělecké dílo. Krásné barvy a design z nich dělají také vhodný doplněk do interiéru bytu, kanceláře či jiných reprezentativních prostor. Interiér humidoru je vždy vyložen cedrovým dřevem s tím, že je z cedru buď celý vnitřek humidoru, nebo je humidor pouze opatřen cedrovou vložkou. Vložku mají obvykle levnější humidory, které potom hůře drží vlhkost a musejí se častěji zavlhčovat.

Humidory bývají doplněny systémem, který umožňuje udržovat v jejich interiéru stálou vlhkost vzduchu tak aby prostředí pro uložení doutníků co nejvěrněji napodobilo vlhké klima v jižních zemích, kde se pěstují tabákové rostliny, ze kterých se poté vlhké doutníky vyrábí. Nedílnou součástí humidorů jsou tedy zvlhčovače, obvykle plastové nádobky, ve kterých je uložena houba, která nasaje a drží vodu, voda se poté odpařuje a zvlhčuje vzduch v interiéru. Dále je zde vlhkoměr, který majiteli humidoru umožňuje kontrolovat vlhkost vzduchu. Některé vlhkoměry (u dražších humidorů) jsou opatřené kalibračním šroubkem pomocí kterého lze vlhkoměr zkalibrovat a zajistit tak přesné měření s minimální odchylkou. Mezi další komponenty, které bývají součástí humidorů patří různé vodorovné i svislé dělící přepážky a šuplíky.

Humidory je pro udržení vlhkosti nutné zavlhčovat. K tomuto se využívají speciální tekutiny, které obsahují příměsi omezující tvorbu plísní a hub. Tyto tekutiny rovněž pomáhají udržet stabilní vlhkost. K zavlhčení lze použít i destilovanou vodu, která se stejně jako tekutina nalije do zvlhčovače a nechá vsáknout do houby, která je jeho součástí.

Humidory na doutníky by měly být součástí výbavy každého kuřáka doutníků, zajistí ideální konzistenci doutníků a udrží je vlhké dlouhou dobu.

Údržba humidoru

Vytřete vnitřek humidoru vlhkým kusem látky, aby se dřevo navlhčilo. Potom ponechte humidor 24 hodin odstát a postup zopakujte. Jinak bude dřevo vysávat vlhkost z vnitřku humidoru, dokud nedosáhne stejné úrovně vlhkosti a doutníky budou mezitím vysychat.

Seřízení vlhkoměru

Položte vlhkoměr do vlhkého kusu látky a ponechte jej tam, dokud nebude ukazovat hodnoty blízké 100. Poté, co začne hlásit hodnoty 90-100, jej utřete a vložte do humidoru. Nyní je připraven k použití. Zopakujte tuto proceduru každých šest měsíců.

 

 

Chcete dostávat včas informace o našich novinkách a akcích?

Registrace

Copyright (c) 2007-2023 PEAL a.s. Všechna práva vyhrazena.

Právní podmínky | Ochrana dat | Mapa serveru | Mapa produktů | Odkazy

Webdesign a programovaní a webhosting: MagicHouse s.r.o.