Humidory

Elegantní boxy na doutníky

Humidory jsou speciální boxy určené ke skladování vlhkých prémiových doutníků v optimální vlhkosti vzduchu 68 % až 72% při běžné pokojové teplotě.

Humidory jsou obvykle dřevěné s pláštěm, který je vyveden do efektního vzhledu v podobě lakovaného povrchu, různých atraktivních motivů a tvarů. Některé humidory můžeme považovat téměř za malé umělecké dílo. Krásné barvy a design z nich dělají také vhodný doplněk do interiéru bytu, kanceláře či jiných reprezentativních prostor. Interiér humidoru je vždy vyložen cedrovým dřevem s tím, že je z cedru buď celý vnitřek humidoru, nebo je humidor pouze opatřen cedrovou vložkou. Vložku mají obvykle levnější humidory, které potom hůře drží vlhkost a musejí se častěji zavlhčovat.

Humidory bývají doplněny systémem, který umožňuje udržovat v jejich interiéru stálou vlhkost vzduchu tak aby prostředí pro uložení doutníků co nejvěrněji napodobilo vlhké klima v jižních zemích, kde se pěstují tabákové rostliny, ze kterých se poté vlhké doutníky vyrábí. Nedílnou součástí humidorů jsou tedy zvlhčovače, obvykle plastové nádobky ve kterých je uložena houba, která nasaje a drží vodu, voda se poté odpařuje a zvlhčuje vzduch v interiéru. Dále je zde vlhkoměr, který majiteli humidoru umožňuje kontrolovat vlhkost vzduchu. Některé vlhkoměry (u dražších humidorů) jsou opatřené kalibračním šroubkem pomocí kterého lze vlhkoměr zkalibrovat a zajistit tak přesné měření s minimální odchylkou. Mezi další komponenty, které bývají součástí humidorů patří různé vodorovné i svislé dělící přepážky a šuplíky.

Humidory je pro udržení vlhkosti nutné zavlhčovat. K tomuto se využívají speciální tekutiny, které obsahují příměsi omezující tvorbu plísní a hub. Tyto tekutiny rovněž pomáhají udržet stabilní vlhkost. K zavlhčení lze použít i destilovanou vodu, která se stejně jako tekutina nalije do zvlhčovače a nechá vsáknout do houby, která je jeho součástí.

Humidory na doutníky by měly být součástí výbavy každého kuřáka doutníků, zajistí ideální konzistenci doutníků a udrží je vlhké dlouhou dobu.

Údržba humidoru

Vytřete vnitřek humidoru vlhkým kusem látky, aby se dřevo navlhčilo. Potom ponechte humidor 24 hodin odstát a postup zopakujte. Jinak bude dřevo vysávat vlhkost z vnitřku humidoru, dokud nedosáhne stejné úrovně vlhkosti a doutníky budou mezitím vysychat.

Seřízení vlhkoměru

Položte vlhkoměr do vlhkého kusu látky a ponechte jej tam, dokud nebude ukazovat hodnoty blízké 100. Poté, co začne hlásit hodnoty 90-100, jej utřete a vložte do humidoru. Nyní je připraven k použití. Zopakujte tuto proceduru každých šest měsíců.

 

 

Chcete dostávat včas informace o našich novinkách a akcích?

Registrace

Copyright (c) 2007-2021 PEAL a.s. Všechna práva vyhrazena.

Právní podmínky | Ochrana dat | Mapa serveru | Mapa produktů | Odkazy

Elektronická evidence tržeb EET
Podle zákona o evidenci tržeb je od 1.3.2017 společnost PEAL a.s. povinna vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinna zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény PEAL a.s. nebo jiných subjektů.

Webdesign a programovaní a webhosting: MagicHouse s.r.o.

Prohlašuji, že jsem starší 18-ti let a jsem si vědom, že tyto stránky obsahují informace o tabákových výrobcích.

ANONE

I state that I am over the age of 18 and I am aware that these web pages contain information about tobacco products.

YESNO